Sürdürülebilirlik

Lally Things'te doğayla barışık ve sürdürülebilirliği destekleyen malzemeler ile yalın ama şık tasarımlar sunmaya özen gösteriyoruz. Lokal atölyelerle çalışıyor, uzun ömürlü olmaya yönelik ürünlerimizi butik üretim anlayışıyla limitli adetlerde üretiyoruz. Geri dönüştürülmüş veya dönüştürülebilir doğal ambalajlar kullanıyor, tasarımlarımızda pamuk ve şile bezi gibi doğal ve kaliteli kumaşları tercih ediyoruz.

 


YEŞİL KIYAFETLERE YÖNELİN

Doğal kumaşları tercih edin. Tüm kumaşlar yıkamada mikrofiber bırakır. Sorun, sentetik kumaştaki mikrofiberlerin biyolojik olarak parçalanmamasıdır. Bu plastik lifler, sonunda besin zincirinde ilerleyen okyanuslarımıza ulaşır. Yani uzun vadede, organik maddeler yalnızca küresel çevre için değil, siz de dahil olmak üzere tüm canlılar için daha iyidir.

 

AKILLICA SEÇİN

Sürdürülebilir bir gardırop oluşturmak için yüksek kaliteli ve uzun ömürlü tasarıma sahip giysiler çok önemlidir. Er ya da geç giysiler küçüldüğünde, iyi bir giysi her zaman bir başkası tarafından istenir.

 

ONARIM VE YENİDEN GİYİM

İnatçı lekeleri veya delikleri artık kumaş veya yamalarla kapatarak giysinize ikinci bir şans verin. Elveda deme zamanı geldiğinde - giysilerinizi geri dönüştürün, yeniden satın veya bir kuruluşa bağışlayın.

 

DİKKATLİ YIKAYIN

Pek çok giysi yüksek sıcaklıkta yıkanmaya uygun olmayabilir. Mümkünse çok kirlenmemiş giysilerinizi bir rafa asın ve havalandırın. Mutfağınızdan beyaz sirke, kabartma tozu ve limon gibi doğal temellere sahip doğal leke çıkarıcıları bulundurun.

 

SORGULAYIN

Bir kalıbı kırın ve gelecek nesiller için standartları belirleyin. Markalara sürdürülebilirlik çalışmalarını sorun ve öncüleri destekleyin.